Sklep z odzieżą reklamową – o jakie funkcjonalności warto zadbać?

odzież reklamowa funkcjonalności w sklepie

E-commerce z roku na rok rośnie w siłę. Sprzedaż produktów i usług w internecie w ostatnich latach jeszcze przyspieszyła. Pandemia dodatkowo zachęciła Polaków do robienia zakupów w sieci – na przykład w takich branżach, jak odzież reklamowa i promocyjna i sklepy typu https://www.printsc.pl/.

To otwiera przed właścicielami sklepów internetowych nowe możliwości, ale także zagrożenia. Witryn sprzedających w sieci jest coraz więcej, rośnie więc konkurencja. By skutecznie rywalizować z kolejnymi sklepami trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów.

Istotne są między innymi funkcjonalności, które ułatwiają klientowi korzystanie ze sklepu. Dobór odpowiednich rozwiązań może bardzo pozytywnie wpłynąć na sprzedaż.

W związku z tym o zainstalowaniu odpowiednich funkcjonalności powinni pomyśleć również właściciele sklepów z odzieżą reklamową. Na jakie rozwiązania warto postawić? Podpowiadamy!

Porównywanie produktów

Przy zamówieniach odzieży reklamowej użytkownik zwykle ma do wyboru szeroką ofertę produktów. Z pozoru poszczególne bluzy czy koszulki różnią się od siebie jedynie w niewielkim stopniu. By osobie zamawiającej było łatwiej zorientować się w niewielkich różnicach, przydatna będzie funkcja “porównaj produkty”.

Kiedy użytkownik może zestawić produkty w przejrzystej tabeli, łatwiej wychwyci różnice w gramaturze, cenie czy oferowanych rozmiarach. Przy okazji taka funkcja pozwala sprzedawcy dowiedzieć się, jakie produkty najbardziej interesują klientów.

Konsultant online

Sklepy internetowe z odzieżą reklamową to zazwyczaj nie tylko sprzedaż ubrań, ale także ich znakowanie, jak to ma miejsce na przykład tutaj: https://www.printsc.pl/nadruk-na-bluzie.html. Taka usługa może jednak wiązać się z wątpliwościami użytkowników. Mimo że większość sklepów dokładnie opisuje proces zamówienia i zapewnia, że klientowi zostanie przydzielony opiekun projektu, nie wyczerpuje to zasobu pytań.

Warto więc udostępnić możliwość rozwiania wątpliwości już na etapie zamawiania. Konsultant online zapewne będzie musiał odpowiadać na pytania o różnice w kosztach w zależności od liczby zamówionych sztuk, wielkości nadruku czy wybranej metody znakowania. Internetowa hurtownia z odzieżą z nadrukiem powinna zadbać, by jak najszybciej poinformować klienta w tych tematach.

Treści generowane przez użytkowników

Większość sklepów z odzieżą reklamową chwali się swoimi realizacjami i projektami nadruków. By jeszcze zwiększyć ten efekt, przyda się tak zwany społeczny dowód. Będą nim zdjęcia odzieży “w akcji”, pochodzące od klientów.

Jeśli tylko uda się ich nakłonić do podzielenia się takimi fotografiami, takie treści mogą mieć pozytywny wpływ na decyzje kolejnych użytkowników. Zachętą do przesyłania takich zdjęć mogą być na przykład drobne rabaty.

Odzież reklamowa i sprzedaż krzyżowa

To funkcjonalność zwana z angielskiego “cross-selling”. Polega na wyświetlaniu użytkownikowi podpowiedzi produktów na podstawie tych, które dotąd oglądał. Gdy asortymentem jest odzież reklamowa, takie produkty mogą dotyczyć na przykład uzupełnienia zamawianej kolekcji.

Tego typu podpowiedzi można zastosować na różnych etapach transakcji. Niektórzy wyświetlają je już na karcie produktowej. Wtedy klient ma więcej czasu na decyzję. Inni na karcie koszyka – tu jest jednak ryzyko, że zamiast finalizacji transakcji klient w ostatniej chwili ją porzuci, by obejrzeć ofertę.

Funkcjonalnością z obszaru cross-selling jest również podsyłanie klientom oferty już po dokonaniu zakupu. Kiedy posiadamy adres e-mail zamawiającego, kilka dni po transakcji możemy mu podesłać propozycję zakupu kolejnej partii odzieży.

Sklep z odzieżą reklamową – o jakie funkcjonalności warto zadbać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę