Sklep internetowy ze sprzętem sportowym. Jakie funkcjonalności powinien posiadać?

sklep internetowy funkcjonalności

Sprzedaż w internecie rośnie z każdym rokiem. A kiedy pandemia częściowo uniemożliwiła nam zakupy stacjonarne, branża e-commerce jeszcze mocno ruszyła w górę.

Sprzedaż produktów w sieci rozwijają właściwie wszystkie sektory rynku – od artykułów spożywczych po materiały budowlane. Jednym z tych, które działają najprężniej, jest sektor odzieżowy i obuwniczy. A w nim ważną rolę odgrywają artykuły sportowe.

Sklep internetowy, w którym sprzedaje się sportowe koszulki i buty, a także korki piłkarskie, powinien posiadać kilka charakterystycznych funkcjonalności. Na co szczególnie warto postawić? Podpowiadamy!

Przejrzysty układ

Intuicyjna nawigacja to jeden z głównych atutów dobrego sklepu internetowego w każdej branży. W przypadku sklepów ze sprzętem sportowym warto zwrócić na to szczególną uwagę. Dotyczy to przede wszystkim zawartości poszczególnych kategorii.

Niektóre produkty mogą pozornie pasować do wielu z nich. Czym bowiem różnią się od siebie na przykład koszulki piłkarskie, trykoty klubów piłkarskich i sportowe T-shirty? Różnice, owszem, są, ale dość delikatne. Nazwy kategorii powinny być na tyle precyzyjne, by łatwo odnaleźć każdy z tych produktów.

Porównywarka rozmiarów

Najbardziej znane marki ubrań i butów sportowych konkurują ze sobą niemal na każdym polu. Podobne produkty różnych marek często jednak różnią się rzeczywistym rozmiarem. XL jednej firmy niekoniecznie równa się XL drugiej. Podobnie jest z numeracją obuwia. Sportowy sklep internetowy powinien udostępniać na kartach produktów tabele, które pozwolą na porównywanie rozmiarów.

Podpowiedzi produktów

Nowe odsłony korków, butów czy odzieży sportowej często pojawiają się w ramach większej kolekcji. I tak np. do korków można dokupić getry, ochraniacze czy rękawice w podobnej stylistyce.

Funkcjonalny sklep sportowy powinien zawierać podpowiedzi kolejnych zakupów z podobnej kolekcji. Po wyświetleniu karty produktu powinno pojawić się kilka propozycji. Dzięki temu znacznie rośnie szansa, że klient zdecyduje się na więcej niż jeden zakup, by uzupełnić swój strój i wyposażenie.

sklep internetowy z butami sportowymi
Panel z podpowiedziami produktów, źródło: Strona sklepu 11teamsports

Zamówienia bez rejestracji

Trudne procedury zniechęcają. Czasami kupujemy sprzęt sportowy pod wpływem impulsu. Gdy zobaczymy, że do zakupu potrzebna jest rejestracja, nasz zapał może ostygnąć. Funkcjonalny sklep sportowy powinien więc umożliwiać zakupy bez zakładania konta. To łatwa droga do powiększenia liczby klientów bez względu na to, czy prowadzisz sklep ze sprzętem sportowym, czy sklep z elektronarzędziami.

Logowanie przez Facebooka

Proces rejestracji może usprawnić logowanie przez Facebooka. Profil na tym portalu posiada zdecydowana większość młodych osób, a to oni są główną grupą docelową sklepów z artykułami sportowymi. To środek dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na to, by sprzedawać produkty niezarejestrowanym użytkownikom.

Kupony rabatowe

Zachętą do zrobienia zakupów zawsze są promocje i obniżki. Funkcjonalny sklep internetowy powinien więc pozwalać na skorzystanie z kodów rabatowych, które obniżą cenę o kilka lub kilkanaście procent.

Kody rabatowe mogą przy okazji stać się ważnym narzędziem marketingowym. Dzięki nim można skutecznie rozbudować bazę fanów w mediach społecznościowych. A w konsekwencji dotrzeć do większej liczby osób z reklamą i informacją o ofercie sklepu.

Artykuły sportowe w połączeniu z kodami rabatowymi to także wymarzony zestaw do współpracy z influencerami. Szczególnie w obszarze piłki nożnej nie brak użytkowników o dużych zasięgach, którzy tworzą sportowy content. Dzięki nim można mocno rozpropagować kody rabatowe i przyciągnąć do sklepu nowych klientów.

Licznik do darmowej dostawy

Darmowa dostawa bywa ostatecznym argumentem, który przeważa na korzyść konkretnego sklepu. Jeśli i Twoja witryna ją posiada, warto wyraźnie pokazać, od jakiej kwoty nie trzeba płacić za dostawę. Dzięki temu rośnie szansa na dodatkowe zamówienia.

Idealną funkcjonalnością jest zatem licznik do darmowej dostawy. To jeszcze jedna zachęta do zrobienia zakupów i podniesienia wartości koszyka.

Wersja mobilna

Urządzenia mobilne w ostatnich latach zdecydowanie zmieniły sposób korzystania z internetu. Część z nas jest wierna komputerom, ale tablety, a szczególnie smartfony, stały się często głównym narzędziem, które wykorzystujemy do zakupów.

Widać to szczególnie wśród przedstawicieli młodego pokolenia. Sklep internetowy ze sprzętem sportowym musi być więc przystosowany do takich urządzeń. Wersja mobilna to dziś obowiązek. Nie możesz pozwolić, by tracić klientów przez trudności w nawigowaniu czy kadrowaniu zdjęć.

Sklep internetowy ze sprzętem sportowym. Jakie funkcjonalności powinien posiadać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę