Sklep z lampami. Na co musisz zwrócić uwagę zanim go założysz?

sklep z lampami online

Rynek e-commerce nieustannie rośnie w siłę. Sprawia to, że coraz więcej osób marzy o otworzeniu własnego biznesu online i zajmowaniu się sprzedażą. Po zdobyciu odpowiedniej wiedzy sukces jest w zasięgu Twojej ręki.

Jedną z branż, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jest branża oświetleniowa. To produkty o ponadczasowym charakterze, które nieustannie cieszą się dużą popularnością. Są to także dość bezpieczne produkty do oferowania w swoim własnym sklepie internetowym, ponieważ ich sprzedaż utrzymuje się na podobnym poziomie przez cały rok, a w mniejszym stopniu dotyczy ich sezonowość. Dlatego jeżeli dopiero stawiasz pierwsze kroki w sprzedaży, może być to dobry kierunek.

Poza sprawdzeniem dobrych praktyk stosowanych przez konkurencję (po swoją dawkę inspiracji zajrzyj np. na https://www.ekconcept.pl/), przed otworzeniem własnego biznesu powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Aby wejście na rynek było dla ciebie łatwiejsze, przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się jak przygotować się do otworzenia własnego sklepu online z lampami. Bez względu na to czy chcesz sprzedawać wszystkie lampy kule (https://www.ekconcept.pl/lampy-kule-cat-35), czy wyłącznie lampy kule wiszące z pewnością znajdziesz w nim coś dla siebie.

Przyjrzyj się bliżej konkurencji

Wspomnieliśmy już o konieczności zapoznania się z konkurencją w branży i zdecydowanie jest to jeden z pierwszych punktów, na których powinieneś się skupić. Z takiej analizy możesz dowiedzieć się nie tylko jakie produkty dobrze się sprzedają, a jakie zdecydowanie słabiej. Możesz podejrzeć także działania w mediach społecznościowych, to jak inne sklepy angażują swoich potencjalnych klientów i w jaki sposób do nich docierają.

Spojrzenie na konkurencję z bliska pozwoli Ci także znaleźć elementy wyróżniające Twój sklep. Wchodzenie na rynek, aby oferować dokładnie to co inni i dokładnie w taki sam sposób jak inni, nie jest dobrym pomysłem. Warto, aby Twój biznes w jakiś sposób się wyróżniał. Poznając konkurencyjne firmy ze swojej branży możesz znaleźć wśród nich punkty wspólne i na ich podstawie zbudować elementy, którymi twoja marka zaskoczy odbiorców.

Zacznij stopniowo

Otwierając własny sklep z oświetleniem, nie musisz od razu posiadać bardzo szerokiego asortymentu. Ponieważ te produkty często nie należą do najtańszych, jest zrozumiałe że nie chcesz na początek inwestować w asortyment bardzo dużej kwoty. Dlatego możesz zacząć od mniejszych kategorii, skupić się na konkretnych rodzajów produktów czy lampach dopasowanych do konkretnego stylu wnętrzarskiego.

Jak może wyglądać to w praktyce? Przykładowo możesz zacząć od sprzedaży bardzo popularnej kategorii lamp, którymi są lampy kule – szklane, materiałowe czy metalowe. To niezwykle uniwersalne oświetlenie o ponadczasowym charakterze, które stwarza bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Dzięki temu dotrzeć do osób które szukają ciekawego, modnego oraz stylowego oświetlenia i nie będziesz ograniczony tym, że pasuje on wyłącznie do wnętrz w jednym stylu. Jeśli w Twoim asortymencie znajdą się lampy wiszące kule, a także te stojące czy kinkiety, z pewnością będzie to wystarczające na początek. A później stopniowo, badając potrzeby klientów, będziesz mógł rozbudowywać asortyment zupełnie nowe produkty.

Pamiętaj o sile social mediów

Media społecznościowe mogą pomóc Ci dotrzeć do potencjalnych klientów, jeszcze zanim otworzysz swój sklep. Jak to możliwe? Możesz zacząć prowadzić profile sklepu na Facebooku czy Instagramie niedługo po tym, kiedy w Twojej głowie zakiełkuje pomysł na biznes. Ważne, abyś na tych profilach prezentował się jako ekspert. W ten sposób budujesz zaufanie wśród odbiorców i kiedy zdecydujesz się na przedstawienie im swojego sklepu istnieje szansa że to właśnie jego wybiorą na zakupy.

Ponieważ oświetlenie jest nie tylko elementem praktycznym, ale także stanowi część wystroju pomieszczeń, warto aby na twoim profilu znalazły się także zdjęcia z ciekawymi aranżacjami pomieszczeń. W ten sposób zainspirujesz swoich odbiorców, a z czasem będziesz mógł pokazywać im, jak lampy z Twojego asortymentu pięknie mogą prezentować się wewnętrznych.

Sklep z lampami. Na co musisz zwrócić uwagę zanim go założysz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę