Sklep online z produktami EKO – czyli jak dobrze zaprezentować produkt na stronie internetowej

jak dobrze zaprezentować produkty w Internecie - Eko sklep

Aby sprzedać produkt w Internecie, należy skupić się nie tylko na promocji sklepu, ale także nad tym, aby dobrze zaprezentować swój produkt. Wiele osób jest wzrokowcami, dlatego pierwsze spojrzenie na Twój asortyment może wiele znaczyć. W tym artykule podpowiemy Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby dobrze przedstawić swój produkt na witrynie internetowej. 

Dobrej jakości zdjęcia z produktem 

Aby zachęcić klientów do zakupu produktu właśnie u Ciebie, ważne jest, aby pokazać, jak on wygląda. Aby tego dokonać, musisz zrobić dobre zdjęcie, a następnie dostosować wielkość do strony internetowej. 

W przypadku sklepu z produktami ekologicznymi można wstawić sam produkt na białym tle. Nie potrzebujesz nic więcej, pamiętaj, że często prostota jest najlepsza. Dodatkowo żywność, którą oferujesz, będzie doskonale kontrastować z białym tłem i produkt będzie dobrze widoczny, co jest najważniejsze. Dobrym rozwiązaniem jest także opcja przybliżenia zdjęcia, poprzez najechanie na nie. 

Takie fotografie doskonale sprawdzą się także do promowania produktów i sklepu w mediach społecznościowych, ponieważ tam zdjęcia są niezbędne. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak promować sklep internetowy z ekologiczną żywnością, odwiedź http://www.vebsoft.pl/sklep-online-z-produktami-eko-na-jakie-formy-promocji-w-internecie-warto-postawic i zapoznaj się z różnymi skutecznymi sposobami promocji online, nie tylko w mediach społecznościowych. 

Dokładny opis produktu 

Jeśli posiadasz sklep internetowy z EKO żywnością, to samo zdjęcie nie wystarczy. Należy także opisać dany produkt, aby klient wiedział, co kupuje. W tym przypadku możesz napisać, jaki ma skład oraz składniki odżywcze. W przypadku ekologicznych produktów to właśnie te informacje są najważniejsze. 

Jeśli chcesz możesz także dodać ciekawą informację, na temat produktu, która jest istotna. Najlepiej opis umieścić zaraz pod produktem, aby klient mógł bez szukania go znaleźć. Dzięki temu także pokazujesz, że jesteś profesjonalny i chcesz udzielić wszystkich informacji użytkownikowi, który może kupi u Ciebie ekologiczną żywność. 

Podaj szczegóły produktu 

Co to znaczy? W przypadku żywności ekologicznej każda informacja jest niezwykle istotna. Dlatego w szczegółowych informacjach możesz podać np. kraj pochodzenia lub potwierdzić czy dana żywność posiada certyfikat bio. To bardzo ważna informacja, która często jest szukana, przez osoby, które chcą się zdrowo odżywiać. 

Szczegółowymi informacjami są także, czy żywność jest wegetariańska lub wegańska. Coraz więcej jest takich osób, dlatego taką informację także warto umieścić. Dobrym przykładem takiego sklepu, gdzie podano szczegóły produktu, jest https://ekochatka.pl. Witryna zapewnia wszystkie potrzebne informacje, które mogą być istotne dla potencjalnego klienta. 

Szczegółowy opis produktu - sklep EKO
Produkt ze zdjęciem, opisem oraz szczegółami produktu. Źródło zdjęcia oficjalna strona sklepu z żywnością ekologiczną Ekochatka. 

Widoczna nazwa produktu

Tworząc podstronę z wybranym produktem, zadbaj o to, by nazwa produkty się wyróżniała. Aby to zrobić, najlepiej wybrać większą czcionkę lub po prostu pogrubić tekst. Dzięki temu będzie ona widoczna dla każdego użytkownika. Najlepiej do nazwy produktu dodać także jego pojemność, szczególnie jeśli posiadasz kilka takich samych produktów, ale o innej pojemności. 

Informująca naklejka 

Czym jest naklejka informująca? Możesz ją umieścić na zdjęciu produktu, jeśli jest on nowy, lub jest w promocyjnej cenie. Do tego najlepiej wybrać widoczne kolory, które od razu rzucą się w oczy np. czerwony lub zielony. Dzięki temu pokażesz klientowi produkty w atrakcyjnej cenie lub zwrócisz uwagę na nowości, które pojawiły się w Twoim sklepie. 

Jest to istotne, ponieważ wiele osób, właśnie dla takich produktów pozostaje dłużej na stronie internetowej. Łącząc to z dobrym opisem produktu, ceną oraz zdjęciem nasz dużo większe szanse na to, że to właśnie w Twoim sklepie dokona zakupów. 

Pamiętaj o producencie 

Na podstronie z konkretnym produktem podaj także producenta żywności. Niektóre osoby cenią sobie taką informację, ponieważ nie lubią kupować nieznanych produktów. Często też sprawdzają producenta, aby mieć pewność, że wybiorą ekologiczną żywność wysokiej jakości. 

Jak widzisz, jest wiele istotnych elementów, które składają się na dobrą prezentację produktów na stronie internetowej z ekologiczną żywnością. Pamiętaj o nich, a Twoja witryna na pewno przyniesie Ci korzyści oraz przyciągnie klientów. Strona musi zachęcać klienta do odwiedzenia jej ponownie. Dlatego postaraj się umieścić na niej wszystkie najważniejsze informacje. 

Sklep online z produktami EKO – czyli jak dobrze zaprezentować produkt na stronie internetowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę