Program sklep internetowy

Sklep internetowy - program

Aby rozpocząć swoją przygodę z biznesem w Internecie, należy wybrać odpowiednią platformę, która pozwoli na szybkie i bezproblemowe założenie sklepu internetowego. Jest to ogromne ułatwienie, ponieważ można wybrać konkretne opcje i szablony. Jednak najważniejsze jest to, że dzięki nim stworzysz działalność online nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Na rynku możesz znaleźć wiele programów, które pomogą Ci stworzyć sklep internetowy. W tym artykule pokażemy Ci kilka z nich! 

Jakie programy są wybierane najczęściej?

Nie zdziwi nikogo fakt, że najczęściej wybieranymi programami do tworzenia sklepu internetowego są oczywiście platformy, które są darmowe. Nie myśl sobie, że taki program nie da Ci wielu opcji. Oczywiście dostęp nie będzie aż tak szeroki, jak w przypadku płatnych wersji, jednak i tak będziesz mógł stworzyć doskonały sklep.

Darmowe wersje posiadają wszystko, co potrzebne, aby działalność online była pełna i działała poprawnie. Teraz przedstawimy Ci kilka darmowych programów, z których warto skorzystać. W następnej części przedstawimy także kilka programów płatnych. 

Darmowy program – sklep internetowy

1. PrestaShop 

PrestaShop to darmowe platformy dla sklepu internetowego. Jest doskonała nie tylko dla małych, ale i dla dużych firm. Wykorzystują ją firmy z całego świata. Wybierając to oprogramowanie, na pewno zaoszczędzisz czas i pieniądze oraz będziesz mógł bardziej skupić się na sprzedaży. Co więcej, sklep będzie na bieżąco unowocześniony, dzięki różnym update’om, które są dokonywane. Dlatego możesz być pewien, że będziesz na czasie.

Najważniejsze jest jednak to, że zyskujesz bezpieczeństwo, a także pomoc w prowadzeniu odpowiedniego i efektywnego e-commerce. System jest stworzony tak, aby żadna osoba nie miała problemów z nawigacją oraz kodowaniem. Dlatego też ten program będzie doskonały dla początkujących, którzy nie mają doświadczenia w tej dziedzinie. Co więcej, jeśli masz problem, możesz poprosić o wsparcie techniczne. 

2. Magneto 

Kolejny na liście jest darmowy program Magneto. Jest jednym z najbardziej rozbudowanych platform, na której możesz prowadzić swój sklep internetowy. 

Ten program to przede wszystkim rozbudowana funkcjonalność. Dzięki temu możesz stworzyć idealny sklep internetowy. Posiada rozbudowany system analiz, zarządzania produktami, raportowania oraz obszerny system płatności. 

Doskonałą opcją jest to, że dla konkretnego produktu możesz ustalić szablon. Co więcej, możesz kierować kilkoma sklepami z jednego panelu administracyjnego, co jest ogromną zaletą. 

Jest to idealna opcja dla sklepów, które posiadają duży asortyment, ponieważ program może przetworzyć wiele produktów. Magneto ma także swoją płatną wersję, dlatego tworząc sklep na tej platformie, możesz w przyszłości skorzystać z funkcji i ofert, które są płatne, ale poszerzają i zwiększają wydajność działalności. 

3. Drupal Commerce

Kolejnym darmowym programem godnym polecania jest OpenCart. Jest to doskonała platforma dla osób, które chcą otworzyć działalność nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dlaczego? Wszystko dlatego, że jest łatwy w obsłudze i w prosty sposób możesz skonfigurować wielojęzyczność oraz wielowalutowość. 

Głównymi zaletami tego programu jest optymalizacja sprzedaży, dostosowanie zamówień pod swoje wymagania, modułowa budowa systemu, rozbudowane zarządzanie użytkownikami oraz ogromna liczba dostępnych rozwiązań. Drupal Commerce zawiera wiele dodatków, które uatrakcyjnią stronę i sprawią, że będzie doskonale działała, a użytkownikom na pewno spodoba się ten program. Sklep internetowy będzie działał sprawnie. 

Płatny program – sklep internetowy 

1. Wix

Wix to płatna platforma stworzona do kreowania sklepów internetowych. Co ją wyróżnia to na pewno prosty system, który pozwala na stworzenie doskonałej witryny bez dużej wiedzy czy umiejętności. 

W swojej ofercie mają wiele szablonów, oraz galerie produktów. Co więcej, można także tu łatwo zarządzać zamówieniami oraz ich wysyłką. Ważne jest także to, że dzięki tej stronie możesz automatycznie zoptymalizować swój sklep, a także dostosować do go urządzeń mobilnych. To bardzo ważny krok, ponieważ teraz większość ludzi szuka i zamawia produkty właśnie za pomocą smartphona. 

Nie musisz znać się na kodowaniu czy optymalizacji, ponieważ ten program wszystko zrobi za Ciebie.

Wix oferuje także całodobową obsługę klienta, dlatego możesz w każdej chwili poprosić ich o pomoc. Aby sprzedać więcej na stronie, są także opcje kuponów i rabatów. 

2. 3dcard

Mamy dla Ciebie kolejny program. Sklep internetowy możesz stworzyć także za pomocą oprogramowania 3dcard. Jest to opcja w szczególności skierowana dla małych firm. Oferowany jest 15-dniowy okres próbny, w którym możesz zobaczyć, jakie opcje i udogodnienia oferuje ten właśnie system dla sklepu internetowego. 

Posiada zaawansowany menedżer promocji. Dlatego właśnie możesz wybrać grupy, którym chcesz zaoferować dany produkt, lub stworzyć promocję. Jest to także doskonała platforma pod względem optymalizacji pod kątem SEO, co jest niezwykle istotne podczas prowadzenia sklepu online. 

Tak jak w przypadku poprzedniego sklepu dostosowują sklep od wersji mobilnej, dzięki czemu z każdego urządzenia użytkownik może przeglądać i kupować oferowane przez Ciebie produkty. 

Oczywiście możesz znaleźć wiele programów, które będą specjalizowały się, w tworzeniu sklepów internetowych. To od Ciebie zależy, na który postawisz. Najważniejsze, aby spełniał wszystkie Twoje oczekiwania i był to zoptymalizowany program. Sklep internetowy musi mieć dobre podstawy, aby mógł odpowiednio funkcjonować. Wybierz system, który zapewni Ci rozwój oraz wiele możliwości. 

Program sklep internetowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę