Sklep www z tkaninami – o czym pamiętać przed założeniem strony internetowej?

Sklep internetowy z tkaninami - o czym pomyśleć przed założeniem witryny

Każdy przedsiębiorca chce, aby jego firma działała sprawnie, a co najważniejsze przynosiła zyski. Dlatego chcą prowadzić swoją działalność nie tylko stacjonarnie, ale także online. W czasach, w których przyszło nam żyć, jest to szczególnie ważne, ponieważ przez pandemię koronawirusa duża część sprzedaży przenosi się do Internetu. 

To samo tyczy się właścicieli firm z tkaninami. Dlatego też powstaje coraz więcej stron internetowych, które oferują właśnie takie usługi. Aby witryna działała sprawnie, a co najważniejsze trafiła do konkretnego klienta, przed stworzeniem strony www, trzeba pamiętać o kilku istotnych elementach.

Jakie to są elementy? O czym należy pamiętać przed wprowadzeniem strony internetowej do sieci? Podpowiadamy!

Sklep z tkaninami online – określ dokładnie cel witryny 

Przed założeniem sklepu internetowego z materiałami, musisz dokładnie określić cel, jaki chcesz osiągnąć. W tym przypadku może wydawać się prosty: chcę sprzedawać tkaniny. Jednak nie jest to jedyny cel, który możesz sobie postawić. 

Celem sklepu z tkaninami, może być również zapewnienie dostępu do informacji na temat produktów, które posiadasz. Możesz oferować bardziej profesjonalną wiedzę na temat materiałów na swoim blogu, jeśli zdecydujesz się taki założyć. Co więcej, celem może być także poprawa komunikacji z klientem i oferowanie usług 24h na dobę. 

Strona internetowa to jednak przede wszystkim sposób na zwiększenie przychodów firmy, a także pozyskanie nowych klientów. 

Internetowy sklep z tkaninami- wybierz odpowiednią domenę 

Aby sklep dobrze funkcjonował, ważne jest także, aby wybrać odpowiednią domenę. Domena to krótko mówiąc, adres strony internetowej. 

W przypadku sklepu z tkaninami najlepszym pomysłem będzie postawić na nazwę sklepu, a jeśli jest ona zajęta to o nazwę, która będzie łączyć się z usługami, które oferujesz. Pamiętaj, że domena powinna być prosta i łatwa do zapamiętania.

Unikaj polskich znaków, cyfr oraz wielokrotnych myślników. Dodanie takich elementów może spowodować, że nazwa będzie źle wpisywana przez klienta, który nie dostanie się do Twojej strony.

Określ grupę docelową strony internetowej z tkaninami 

Aby stworzyć stronę internetową, która będzie przynosiła zyski, musisz dokładnie określić grupę docelową tzw. target customer. To do tych konkretnych klientów musisz adresować swoją witrynę i program marketingowy. 

Tworząc stronę www z tkaninami, musisz przede wszystkim skupić się na tym, co najbardziej zainteresuje osoby, które szukają produktów, które oferujesz. Identyfikując grupę docelową, musisz też zwrócić uwagę na wiek, przychody, a także specyficzne powody, dla których klient chce zakupić materiał. Dzięki takiej analizie określisz, jakie osoby będą najbardziej skłonne do zakupu oferowanych produktów. 

Sklep z tkaninami – zadbaj o odpowiedni content marketing

Przed wdrożeniem strony internetowej należy także pamiętać o content marketing, który jest niezwykle ważny dla każdego sklepu online. W przypadku witryny z tkaninami istotne będą opisy produktów oraz kategorii

Zastanów się nad tym, jakie informacje sam chciałbyś uzyskać, kupując materiał. Na pewno ważny jest rodzaj materiału, gramatura, krótki opis charakteryzujący produkt, oraz, jak poprawnie prać tkaninę. Dzięki takim wiadomościom potencjalny klient będzie mógł zdecydować się na zakup. 
Ważne są także opisy kategorii. Wspominaliśmy wcześniej, że przy zakładaniu witryny internetowej warto o nich pamiętać. Takie informacje można znaleźć na górze, na dole lub z boku strony. Wszystko zależy od preferencji. W takim opisie powinny odpowiadać na podstawowe pytania klientów, a także przedstawić produkty, które znajdują się w danym dziale.

Pomyśl nad podziałem produktów na kategorie i podkategorie 

Jeśli chodzi o biznes, który sprzedaje tkaniny ważne jest, aby stworzyć podział na kategorie i podkategorie. 

Zastanawiasz się czemu jest to takie ważne? Dlatego, że dzięki temu strona będzie przejrzysta, a klient będzie mógł w szybki sposób znaleźć produkt, który go interesujesz. Nikt nie lubi tracić czas na zbędne szukanie konkretnego przedmiotu w stosie innych. 

Jeśli oferujesz swoim klientom tylko tkaniny, możesz stworzyć podkategorie, które będą odpowiadały materiałom, z których są szyte np. bawełna, tiul, welur, wiskoza. Dzięki temu klient od razu będzie mógł wybrać wyrób, który go interesuje.

Sprawa wygląda inaczej, kiedy oferujesz klientom więcej. W tym przypadku warto zastanowić się nad podziałem strony ze względu na oferowane usługi np. tkaniny, nici, dodatki. 

Przed założeniem strony internetowej warto pomyśleć nad tym, aby była ona nie tylko przyjazna dla oka, ale także zawierała wszystkie potrzebne informacje. Zanim wdrożysz witrynę, musisz zastanowić się nad domeną, grupą docelową, określić cele, a także zapewnić content marketing na najwyższym poziomie. Z tymi elementami Twoja strona nie tylko będzie dobrze pracować, ale także przyniesie zyski i nowych klientów.

Sklep www z tkaninami – o czym pamiętać przed założeniem strony internetowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę